Semalt Nedir ?

1007
Semalt Nedir
Semalt SEO Firması Hakkında Merak Edilenler

SEMALT Nedir?

Semalt Nedir? Semalt.com adresinden ulaşabileceğiniz Semalt firması özellikle son 5 yılda oldukça popüler olan bir SEO firmasıdır. Bir çok ülkede ofisi bulunan firmanın ana ofisi Ukrayna’nın başkenti Kiev’dedir. Semalt’ın en büyük özelliği kendine ait sıra bulucusu ve backlink altyapısıdır. Firma sahiplerinin yazılımcı kökenleri ile kendilerine özel hazırladıkları backlink alt yapısı oldukça iyi ve firmanın başarısının sırrıdır. Bununla birlikte özellikle ücretsiz Google sıra bulucusu, site analiz aracı bir çok SEO uzmanı tarafından kullanılmaktadır. Ayrıca Semalt tüm dillerde uluslararası SEO çalışması yapabilmektedir. Türkçe desteği de bulunan firmanın Türkiye’deki kullanıcı sayısı son yıllarda gözle görülür şekilde artmaktadır.

SEMALT SEO Hizmetleri

Firmanın ücretsiz ve ücretli hizmetleri bulunmaktadır. Genel olarak irdelemek gerekirse 3 adet Ana SEO hizmeti bulunmaktadır.

  1. Autoseo 2 haftalık deneme (0.99 Cent )
  2. Autoseo 1 ay (99 dolar)
  3. Fullseo (Fiyat değişken iletişime geçip fiyat almanız gerekmekte. Türkiye’ye dolar kurunun yüksek olması gözünüzü korkutmasın bütçenize uygun seçenekler sunabiliyorlar.)

Sistem daha çok e-ticaret ve hizmet veren sitelerin sıralamalarını yükseltmek üzerine kurulu. Özellikle kopya içeriğe sahip blog ve haber sitelerine pek uygun değil. Yaptığımız denemelerde bunu gözlemledik.

Paket incelemesine geçmeden önce paket seçimi yapmadan önce mutlaka firma ile iletişime geçmenizi öneririm. Çünkü domain analizini ücretsiz olarak yapıp strateji konusunda yardımcı oluyorlar.

AUTOSEO Deneme Paketi

Eğer başlamadan önce çekinceleriniz var ise bu paketi deneyebilirsiniz. Ancak 0.99 cent ödeyip harika sonuçlar beklemek pek olası değil. Sonuçta kimse elinde bir bütçe olmadan sihirli sonuçlar ortaya koyamaz.

AUTOSEO

AUTOSEO otomatik bir linkleme tooludur ve Semalt altyapısı kullanarak yapılıyor. Genelde küçük işletmelerin ve bütçesi sınırlı müşterilerin tercih ettiği bir ürün. Otoritesi yüksek olan ,ilk sayfada anahtar kelimeleri olan sitelerde verim verebilir ancak aranma hacmi yüksek ve rekabetin yoğun olduğu anahtar kelimelerde fazla gelişim sağlamıyor. Bununla birlikte eğer web sitenizin iç SEO optimizasyonu ve içerik kaliteniz yüksekse verim verebilecek bir üründür. Bir kaç web sitesi denememizde açıkçası özellikle aranma hacmi yüksek kelimelerde bir adım ileri gidemedik. Aranma hacmi az, uzun kuyruklu kelimelerde ise oldukça iyi sonuçlar aldık. Örneğin “İstanbul Tenteci” kelimesinde Autoseo paketi ile ilk sıraya çıkabildik. Yalnız burada dikkat etmeniz gereken konu var ki o da sitenizin teknik SEO çalışmalarının tam ve site hızının iyi olması. Yani sadece Semalt’tan hizmet almak yeterli değildir.

FULLSEO

FULLSEO Semalt’ın esas SEO çalışmalarını yaptığı ürünüdür. İç SEO bildiğiniz gibi SEO çalışmalarında büyük önem taşımaktadır. Çalışmalarda tam bu noktada başlıyorlar. Bu pakette Semalt iç optimizasyonunu kısa süre içerisinde kaliteli analizler ile yapıyor. Dış tarafta etkili link altyapıları çalışıyor. 100 anahtar kelime ve üzerinde ilk 10 ve ilk 3 yapabilecek bir ürün. Bu konuda hem Türkiye’den hem Amerika’dan ciddi referansları var. Fiyatları neredeyse Türkiye’deki ünlü SEO firmalarının yarısı kadar. Trafik artışı isteyen e-ticaret siteleri için etkili bir çözümdür.

SEMALT Hakkında

Ürün değerlendirmelerini yaptıktan sonra gelelim sıkça sorulan sorulara…

SEMALT Backlinleri

Semalt Bayrak
Semalt Bayrak

Semalt Backlinkleri Türkiye’de kullanılan tanıtım yazısı footer vs gibi bir tekniğe sahip değildir. Bu konuda sadece kendi altyapılarını kullanıyorlar. Domain analizi yaptığınızda kesinlikle Ahrefs –Semrush – Majestic gibi toollar tespit edemiyor. Sadece Google Search Console da gelen bazı bağlantıları görebiliyorsunuz. Bağlantılar tekerlek mantığı ile çalışıp her saniye birbirini yeniliyor. Çalışmayı bıraktıktan sonra siteniz yükselebilir yada düşebilir bu konuda bir yorum yapmak doğru olmaz ki bu her SEO firması için geçerlidir. Ancak Semalt kesinlikle Google bazlı bir filtreleme veya ceza söz konusu değildir açıklaması yapmaktadır.

SEMALT Spam mı ?

Semalt ünlü bir yazılım firması olduğu için kendine özgü pazarlama ve analiz teknikleri mevcuttur. Bu teknikler bazıları için spam olarak gözükse de aslında kendilerine özgü bir sistemleri mevcuttur.  Özellikle Google Analytics üzerinden sitelere yaptıkları ziyaretler… Fakat aslında Semalt botları siteleri data toplamak için ziyaret ederler. Ayrıca bu bir reklam taktiğidir. Çünkü site sahibleri site analizlerinde Semalt ismini görürler. Zira Semrush gibi firmalarda aslında bu şekilde çalışırlar. Analytics üzerinden kendilerini gösterip bir şekilde kendi reklamlarını yapmış olurlar. Burada ki sıkıntı bazı site sahiplerinin bu ziyaretleri istememesinden kaynaklanır.

Ülkemizde’de bu konu ile ilgili olarak 2014 yılında açılmış çeşitli konular mevcut. Firmanın bu konuda yapmış olduğu bir açıklaması mevcut. Rahatsız olan web siteleri olursa Semalt Botlarının ziyaret etmemesi için geri bildirim yapması yeterlidir.

Semalt Botu Engelleme, oldukça basittir. Semalt.net adresine girip sitenizin adresini yazarsanız 30 dakika içinde web siteniz Semalt veritabanından silinir ve Semalt botları bir daha sizi rahatsız etmez.

SEMALT Şikayet

İnternette araştırma yaptığımızda diğer SEO firmaları gibi Semalt ile ilgili olan şikayetler mevcuttur. Buna karşılık globalde Trustpilot’da aldığı skorlar ve yorumlarda oldukça yüksektir. Fakat bizi ilgilendiren Türkiye’deki durumlarıdır. Gelelim Türkiye’deki durumlarının nasıl olduğuna;

Öncelikle firma ile yaptığımız görüşmelerde kesinlikle herhangi bir sıralama garantisi yada tek bir anahtar kelimede 1. olacağız gibi gerçeklikten uzak vaatler vermiyorlar. Şikayetvar’daki şikayetlerin hiçbirinde çalışma yapılan web sitesi yada ödenen ücret dekontları olmadan gelişi güzel ve bir çoğu sahte hesap tarafından yazılmış yorumlar olduğunu belirttiler.

Webmaster forumlarına gelecek olursak çoğu zaten 100 ila 500 lira arası SEO paketi satan kişilerin yazmış olduğu yorumlar. Semalt’ın Türkiye’de 250 üzeri web sitesine hizmet verdiğini ön görürsek backlink paketi satanlar için Semalt büyük bir düşman gibi duruyor.

Firma ile ilgili izlenimlerimiz bu şekildedir. Sizlerde Semalt ile ilgili yorumlarınızı yapmayı unutmayınız.

Semalt Türkçe desteği için iletişim bilgileri;

Osman YILMAZ
Skype: allihaveleft
Telefon: +16468891637
E-mail: [email protected]

CEVAP VER

Yorumunuzu Yazın
Lütfen Adınızı Yazın