Hızla Büyüyen DuckDuckGo 2018’de 9 Milyar Aramaya Ulaştı

Hızla Büyüyen DuckDuckGo 2018’de 9 Milyar Aramaya Ulaştı

Seni takip etmeyen arama motoru sloganıyla hizmet veren DuckDuckGo bu hafta attığı bgir tweet ile 2018 yılında 9 milyardan fazla aramaya ulaştığını açıkladı.

Gizlilik odaklı ve kullanıcıların hiç bir bilgisini almayan saklamayan arama motoru olan DuckDuckGo, bu hafta Twitter’da 2018’de yıl boyunca 9 milyardan fazla arama yaptıklarını bildiren bir tweet attı. 2016’da yılında 4 milyar arama yapılan sitenin 4 yılda geldiği bu rakam ilerleyen dönemde arama motoru pazarında kendine sağlam bir yer edineceğinin göstergesi olarak okunabilir.

Geçtiğimiz günlerde yapılan başka bir açıklamada DuckDuckGo’da günlük 30 milyonu aşan arama yapıldığı açıklanmıştı.

Yayınlanan trafik verilerine göre DuckDuckGo’da bugüne kadar 27 milyardan fazla arama yapıldığı görünmektedir. Bugüne kadar en fazla arama olan gün 2 Şubat tarihindeki 37milyon 831 bin 347 aramadır. 2018 yılındaki sorgu sayısı 9 milyar 239 milyonken 2017 yılında 5 milyar 915 milyondur.

DuckDuckGo sitesinin bugün istatistiklerini görmek isterseniz istatistik sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bu veriler neden önemli?

Gizliliği reklam pazarlaması olarak başarılı bir şekilde uygulayan site gün geçtikçe sektördeki pazar payını büyütmeye devam ediyor. Şu anda DuckDuckGo’nun pazar payı hala küçük ve çoğu kişi haklı olarak Google’a odaklanıyor. DuckDuckGo’nun sürekli büyümesi SEO işi yapan kişi ve ajanslar tarafından göz ardı edilmemelidir diye düşünüyoruz.

 

CEVAP VER

Yorumunuzu Yazın
Lütfen Adınızı Yazın