Google'da Ne Aranıyor? 3D Google Trend ile Dünya'nın Aradıklarını Görün

714
Google'da Ne Aranıyor
Google'da Ne Aranıyor

Bildiğiniz gibi Google Trends, Google'da arama kelimelerinin aranma sıklığını gösteren ücretsiz bir Google servisidir. Manchester merkezli NeoMAM Studio hazırladığı 3D Trends uygulaması trendleri çok eğlenceli ve kolay bir şekilde görebilmenizi sağlıyor. Hazırladıkları 3 boyutlu dünya haritasındaki ülkenin üzerine geldiğinizde o an o ülkede trend olan arama kelimesini görebiliyorsunuz.

Ziyaretçiler arama konularını ülkelere göre filtreleyebiliyor veya ülke haritaları üzerinde anlık görebiliyor. Bu arada dönen dünya sayesinde diğer ülkelerde trend olan kelimeleri görüp ister istemez içinizde bir merak uyanıyor. Trend konuları asıl dilde ve alfabede yazılması da ayrı bir güzellik.

Kullanıcı ayrıca okyanus rengini, opaklığı ve dünya arkaplanını değiştirerek dünyayı kişiselleştirebilir. Bu daha net olmasına yardımcı olabilir.

Uygulamanın kötü yanı ise mobil cihazlarda tam verimli olamaması. Bu sebeple mobil kullanıcılar için uygulama görüntüsünü paylaşıyorum. Uygulamaya gitmek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Global Trend Tracker

 

CEVAP VER

Yorumunuzu Yazın
Lütfen Adınızı Yazın