Google Haziran 2019 Çekirdek Güncellemesi

Google Haziran 2019 Çekirdek Güncellemesi
Google Haziran 2019 Çekirdek Güncellemesi

Haziran 2019 Çekirdek Güncellemesi Başladı

Google, Haziran 2019 çekirdek güncellemesini işleme almaya başladı. Geçtiğimiz Pazar günü, bir algoritma güncellemesi yapacağını duyurdu ve Google Haziran 2019 çekirdek güncellemesi adını verdiği bu güncellemeyi başlattı. Başlayan bu çekirdek güncellemesi önümüzdeki günlerde tüm Google veri merkezlerine de yayılarak devam edecek.

Algoritmanın adı zekice olmakla birlikte ilk kez Google bir çekirdek güncellemesini 24 saat önceden duyurmuş oldu. Normal şartlarda birkaç ayda bir Google, arama algoritması için temel güncellemeler gerçekleştirir ve genellikle bu çekirdek güncellemeleri sıralamalarını ve trafiğini izleyen site sahipleri tarafından keşfedilirdi. Bu sefer ise ilk kez değişikliği 24 saat önce ilan ederek site sahiplerinin spekülasyonunun önüne geçti.

Haziran 2019 Çekirdek Güncellemesi
Haziran 2019 Çekirdek Güncellemesi
Yarın, yılda birkaç kez yaptığımız gibi geniş bir temel algoritma güncellemesi yayınlıyoruz. Haziran 2019 Çekirdek Güncellemesi olarak adlandırılıyor. Bu tür güncellemelerle ilgili rehberliğimiz daha önce ele aldığımız gibi kalır. 

Haziran 2019 Çekirdek Güncellemesi Hakkında

Haziran 2019 Çekirdek Güncellemesi’nin tam olarak ne zaman siteleri tetikleyeceği hala bilinmiyor. Söyleyebileceğim arama trafiğinde dalgalanmaların yakın zamanda başlayacağı. Bu dalgalanma sitelerin içeriğine bağlı olarak yukarı veya aşağı iki yönde de olabilir bu sebeple hazırlıklı olmakta fayda var.

Haziran 2019 Çekirdek Güncellemesinin etkilerinin ne olacağını tahmin etmek için daha çok erken. Fakat güçlü içeriklerin ödüllendirilmeye devam edeceğini güvenle söyleyebilirim. Unutmayın ki Google organik arama sonuçları halen, büyük ölçüde kaliteli backlinlere ve kaliteli içeriğe dayanmaktadır.

Haziran 2019 Çekirdek Güncellemesi’nin yanı sıra, Google potansiyel DOJ güven karşıtı bir davaya da dahil edilmiştir. Google’ın iddia edilen tekelinde yer alma çabası, iki taraflı bir soruşturmayla sonuçlanabilir. Google, hükümetin ticari uygulamalarıyla ilgili, özellikle de önleyici değişiklikler yaparak endişelerini gideren bir geçmişe sahiptir. Google, Amazon ve Apple’a yapılan bir anti-trust soruşturmasının büyüklüğü, tüketici ve dijital pazarlama platformları üzerinde yankılanan etkilere neden olabilir.

Peki Şimdi Ne Yapmalıyız?

Aslına bakarsanız bu tarz güncellemelerden sonra kısa sürede yapabileceğimiz bir şey yok. Bir süre genelde 1 hafta kadar bekleyip sitenizin bu algoritma güncellemesinden etkilenip etkilenmediğini görmek için web analizlerinizi ve Arama Konsolu performans raporlarınızı kontrol etmek gerekiyor.

 

CEVAP VER

Yorumunuzu Yazın
Lütfen Adınızı Yazın