Arama Motorları Seo Yapılmadan Web Sitelerini Anlamıyor mu?

Arama Motorları Seo Yapılmadan Web Sitelerini Anlamıyor mu?

Arama Motorları Seo Yapılmadan Web Sitelerini Anlamıyor mu?

Günümüz büyük arama motorları farklı algoritmalar kullansa ortak paydada tabiki oldukça akıllılar. Büyük arama motorları kullanıcılarına daha net ve kesin sonuçlar sunabilmek için web sitelerini derinlemesine incelemeye çalışırlar. Buna rağmen inceledikleri web sitelerini tam anlayabilmeleri için yardıma ihtiyaçları vardır. İşte seo çalışmaları arama motorlarının sitenizi daha iyi anlamasına yardımcı olmak için yapılan işlemler dizisidir. (SEO Nedir?)

Web siteleri SEO çalışması yapılmadan da arama motorları tarafından indexlenebilir. Fakat web siteniz eski, alan adı otoriteniz yüksek ve gerekli backlink otoritesine sahip değilseniz web siteniz asla ilk sıralarda çıkmayacaktır. Günümüz de ilk sıralarda çıkmama binlerce ziyaretçiyi yani müşteriyi ve bunun paralelinde para kaybettiğiniz anlamına gelmektedir.

Sonuç olarak arama motorlarının web sitelerini SEO yapılmadan da veritabanlarına ekleyebilirler. Ancak daha iyi anlayabilmesi, içeriğinizi daha iyi okuyabilmesi ve sıralamada üstlerde gösterebilmesi için SEO çalışması gereklidir. 

İçeriği arama motorlarına sunmaya ek olarak SEO kesinlikle sıralamaları artırmaya yardımcı olur. Böylece sitenizin içeriği arama yapanların daha kolay bulacağı bir yere yerleştirilir. İnternet giderek daha rekabetçi hale geliyor ve SEO yapan firmalar rakiplerine karşı belli bir avantaja sahip oluyorlar.

CEVAP VER

Yorumunuzu Yazın
Lütfen Adınızı Yazın